Acerca de

001.jpg

אירועי עבר

 

האקתון 2021

WATERTHON

האקתון לפיצוח אתגרים בתחומי המים

במסגרת שבוע המים של ישראל

אירוע החדשנות הגדול ביותר לתעשייה בצפון, בסימן טכנולוגיות מים, התקיים  כחלק מאירועי "שבוע המים של ישראל" במרכז החדשנות במכללה האקדמית כנרת ובשיתוף "קהילת החדשנות במים WaterEdge.IL'  שקמה ביוזמת משרד הכלכלה והתעשייה, רשות המים, רשות החדשנות ומכללת כנרת.
בהאקתון השתתפו כ-150 משתתפים בקבוצות של מדענים, סטודנטים, חוקרים, תעשיינים, אנשי יחידות טכנולוגיות בצה"ל וסטארטאפיסטים במטרה למצוא פתרונות יצירתיים לאתגרים שהציגו החברות המשתתפות, כאשר כ- 20 מנטורים, מומחים מהטובים בעולם, ליוו את הצוותים למציאת פתרונות מעשיים שניתן להמשיך את פיתוחם בתעשייה לאחר האירוע.

IWW_Israel_water_week_logo_png-01.png

חברות שהובילו אתגרים 2021

מצר פלס
אתגר: התאמת השקיה למוליכות ההידראולית של הקרקע

הפתרון: תוכנה ייעודית לניתוח תמונות לוויין או רחפן, להפקת אינדיקציות על המוליכות ההידראולית של סוגי קרקע שונים בשטח, לטובת תכנון מערכת השקיה מדייקת, שתספק את כמויות המים הדרושות בכל תת-חלקה.


 

אגודת המים בעמק הירדן

אתגר: דיגום וניטור מי שתיה בזמן אמת

הפתרון: ניטור חיידקים במי שתיה המבוסס על חיבור בין רובוטיקה לביולוגיה ויאפשר ניטור מהיר תוך שעה במקום 24 שעות. הפתרון ימנע שבועות של חוסר וודאות בין הבדיקות הנעשות כיום, יאפשר זיהוי זיהומים במים כמעט בזמן אמן ועל ידי כך ישפיע על בריאות הציבור ועל בטיחות איכות המים. רובד נוסף של המערכת יאתר ויתריע בזמן תקיפת סייבר של מערכת המים ע"י מדינות אויב .

שטראוס מים

אתגר: בר מים חכם למזיגה בהתאמה אישית

הפתרון: רכיב אלקטרוני אלחוטי המשולב בבר המים וחיישן אלקטרוני לזיהוי, המשולב בכוס/ בקבוק רב פעמי אישי, הכוללים את המידע הנוגע להעדפות המשתמש בנוגע לטמפרטורה, כמות ורמת הגזה הנמזגים בבר המים, תוך הקפדה על בטיחות שימוש לילדים.

 

ארגון עובדי המים

אתגר: זיהוי דליפת מים סמויה בצינורות טמונים

הפתרון: פתרון לזיהוי דלף סמוי באופן מהיר ורציף הכולל שלושה רבדים: ניטור קבוע באמצעות מידע קיים של לווינים, אנשי שטח ורחפנים. המידע מהלווין יעובד באמצעות למידת מכונה וניתוח נתונים ויתן התראה מידית על חשש לדלף במקום ספציפי. לאחר מכן יופעלו הרבדים הבאים.
 

חופית

אתגר: פיתוח שיטה לאיתור פגמים במיכלי ענק

הפתרון: בדיקת איכות המכלים בעזרת הזרמת אויר קר למיכל וניטור הדליפות
באמצעות מצלמה תרמית.
 
אתגר: הפחתת הצטברות זיהום ביולוגי במערכות סינון אוטומטיות של מים לתעשיות השונות

הפתרון: מערכת לניטור מוקדם וטיפול מידי ומקומי של אילוח ביולוגי (סתימה מזיהום) במסנני מים, המבוססת על חיישני אינפרה אדום וטיפול מקומי לשם עבודה רציפה ללא שימוש בחומרים כימיים מסוכנים. 

סיכום האקתון 2021 

שותפים וחסויות 2021

Untitled design (2).png

האקתון 2020

חדשנות טכנולוגית לעולם ירוק יותר 

 

האקתון חדשנות כנרת 2020 עסק בחדשנות טכנולוגית לעולם ירוק יותר והתרחש באופן היברידי בקפסולות. על אף הקורונה, בהפקה מורכבת הצלחנו להוציא לפועל האקתון עם כ-100 משתתפים אשר חולקו לקפסולות לטובת עבודה על האתגרים ובמקביל בתהליך לוגיסטי מורכב חוו הופעות וחוויות ייחודיות על ידי צפיה ממרפסות.

בהאקתון זה 100% מהפתרונות שהוצעו לחברות המשיכו לתהליך due diligence

סיכום האקתון 2020 

חברות שהובילו אתגרים 2020

Untitled design (8).png

שותפים וחסויות 2020

לוגו-גולן-מוצרי-פלסטיק.png
‏‏לכידה.PNG
 
3לוגו אתגרים-02.png
Metzer hofit-02.png
לוגו אתגרים-05.png
לוגו אתגרים-04.png
לוגו אתגרים-03.png
לוגו אגודה בלבד - 2020-01_edited.png

האקתון 2019

האקתון אתגרים לתעשייה מקיימת 2019 

 

האקתון אתגרים 2019 פעל במתכונת מייקתון (מייקר + האקתון) למציאת פתרונות לאתגרים על ידי שימוש במכשור מכני ליצירת אבי טיפוס. בהאקתון לקחו חלק 120 משתתפים, וכ-11 חברות אשר הציבו אתגרים. 

סיכום האקתון 2019 

חברות שהובילו אתגרים 2019

Untitled design (7).png

 שותפים וחסויות 2019 

Untitled design (3).png